***LOVE → SB → HERE***

HuGh&Robert..(začátek 5.série)

6. března 2009 v 11:43 | ThirTeeNk@ |  Hugh


celýý člááneek - rozhovor ↓

Pánové, je možné tento (b)románek ještě zachránit?
Leonard
: [zabrblá hlasitě] To je dnes každý posedlý homosexualitou?

Počkejte, my jsme nenaznačovali...
Laurie
: Ne, ne, jen si pojďme o tom popovídat. Wilson a House mají neobvyklý vztah, takže to musíme probrat z každého úhlu. Nejsou prostě jen nějací kámoši. House a Wilson se mají jednoznačně rádi a dokonce o tom House i vtipkoval [House to jednou plácnul před svoji bývalou přítelkyní Stacy (Sela Ward) že to, kdyby byl gay, by pak vysvětlovalo všechno: "Žádná přítelkyně, vždycky s Wilsonem, posedlost teniskami..."]. Ale, ne, nemyslím si, že jsou...
Leonard: Díky. Chci říct, ne že by na tom bylo něco špatného.
Laurie: Myslím, že House a Wilson jsou spíše jako Butch Cassidy a Sundance Kid. Přece, jaký to byl mezi nimi vztah?Bylo to manželství? Nebyli to jen dva chlápci na koních. Oni bez sebe nemohli žít, to je jistá věc.
Leonard: Souhlasím. Nebo se podívej na Césara Millána a Daddyho.
Laurie: Cože to?
Leonard: Však víš, ten chlápek z Dog Whisperer (pozn. seriál na National Geographic Channel) a jeho pitbull . Mají mezi sebou zvláštní pouto.

Ale otázkou bylo...
Leonard
: Ach ano, náš (b)románek, může být zachráněn?
Laurie: Abychom mluvili chvilku vážně, myslím, že House tento (b)románek vlastně vítá.
Leonard: Můžeš mluvit vážně a zároveň použít slovo (b)románek?
Laurie: Ano, protože to, co tuto sezónu vidíme, je, jak ranitelný House ve skutečnosti může být. Myslím, že je fascinující sledovat House, jak se snaží za Wilsonem "dolézat". Potřebuje ho a předpokládám, že o sobě poodhalí mnohem více právě proto, že je tak nuzný. Navzdory tomu, že se House ohání nezávislostí a opovrhuje lidskostí, vidíme, že je to muž s normálními lidskými emocemi.

Jakou potřebu přesně Wilson v Houseovi uspokojuje?
Leonard
: Proč všechny vaše otázky znějí tak přihlouple oplzle?
Laurie: Nechte mě, abych na to odpověděl. Jednou z věcí, proč House Wilsona potřebuje, je ješitnost. Potřebuje někoho, kdo se bude smát jeho vtipům. Jestliže v lese spadne strom a Wilson to neuslyší, bylo to vůbec slyšet? House potřebuje publikum stejně jako pacienty pro svoje klinické dovednosti. A měl bych upozornit na to, že ty vtipy nejsou prostě jen komickými odlehčeními od citového napětí. Jsou poměrně důmyslné. Houseova schopnost najít humornou stránku i v absurdních situacích, ať už během propuknutí chřipky nebo, řekněme, v soukromí své mysli, pomáhá Houseovi vypořádat se s denním provozem lidského trápení, které prochází nemocnicí. A potřebuje po Wilsonovi, aby byl protějškem těchto myšlenek.
Leonard: Je to něco na způsob jak spolu pracovávali Hawkeye nad Trapper John v M*A*S*H Hawkeye byl více odvážný, ale potřeboval někoho při zemi, Trappera, aby byl zcela pochopen.
Laurie: Wilson a House jsou si stejně rovni jako byly tyto dvě postavy.
Leonard: Přesně. Wilson je jedinou osobou, nad kterou nemá House žádnou moc a naopak. On Wilsona nezaměstnal. Wilson nezaměstnal House. Je v tom zahrnuta svoboda, která je pro vyprávění tohohle příběhu nezbytná.
Laurie: A musím tu složit Robertovi poklonu.
Leonard: Ale ne, nemusíš. OK, pokračuj.
Laurie: Robert vyzařuje téměř neviditelnou auru důvtipu, inteligence a dobrosrdečnosti, ale také má nezbytný smysl pro sarkasmus, a to je důvod, proč tahle show funguje. Nedávno jsem sledoval scénu mezi Robertem a Lisou Edelstein a říkal jsem si: "Tohle jsou dva herci, které bych chtěl na obrazovce vidět neustále."
Leonard: Páni. Jsem dojat.
Laurie: V podstatě, a Robert se mnou možná bude nesouhlasit, ale já věřím tomu, že tenhle seriál je v jádru o Wilsonovi a ne o Houseovi.
Leonard: Protestuji, Vaše ctihodnosti!
Laurie: Je to pohled Wilsona, který je nabízen divákům. Je to jeho vyprávění, jaksi, které dodává seriálu oporu. Jako je to v příbězích o Sherlockovi Holmesovi, kde Watson píše o "mém vynikajícím příteli" nebo "mém vynikajícím, otravném příteli," to je to samé. House je jízlivý, cizí člověk. To Wilson to tu všechno vede. V nějakém momentě, kdy řeknu "Jsem mimo..." seriál určitě ovládne Wilson.

Znamená to, že Wilson rozhodně někdy v blízké době neopouští Princeton-Plainsboro, i když podal výpověď?
Laurie
: Prozradil jsem něco, co jsem neměl? Bože bože. Doufám, že ne.
Leonard: Nesnažil jsem se tě zastavit.

Roberte, teď máte šanci oplatit kompliment. Co Hugh vnáší do své role?
Leonard
: To je legrační. Čtu tyhlety články, kde herci mluví o sobě navzájem a vždycky si říkám "Pfff! Ten lže." Takže mi nebude nikdo věřit, když řeknu, že opravdu věřím tomu, že Hugh je House. A na rovinu, jako herec nevěřím nikomu. Koukám se na herce v seriálech jako je Law & Order...
Laurie: Opatrně Roberte, opatrně...
Leonard: Co je?! Miluju Law & Order. To je jediná z těch show, jež sleduji, kterou sleduju! Ale jako herec jim prostě nevěřím, že jsou právníci. Vím, že si zapamatovávají své repliky. "Vrátí někdy ten okresní zástupce ty, uh, předvolání?" Aha! Na chvilku jsi zapomněl slovo "předvolání"! A hrají to jakoby "lidsky", ale doopravdy jsou to jen herci. Hugh je pravý opak. Když se tenhle muž začne pohybovat, Dr. House je najednou tu. Možná kabonící se, ale živý. A nemusíme ani mluvit o tom, že Hugh je Brit, který to všechno dělá s americkým akcentem. Má opravdový dar. Cítím se, jako bych pracoval s Carrollem O'Connorem (pozn. americký herec, seriál All in the family, Jsem do tebe blázen).
Laurie: Bože, tohle se opravdu mění v (b)románek.

Kde se nachází toto přátelství v páté sezóně?
Leonard
: Rozhodně Ambeřina smrt mezi nimi něco změnila a stále bude mít jakýsi dopad na to přátelství. Můj nejoblíbenější moment ze všech epizod je ta scéna v autobuse, kde je House s Amber. Říká jí v tom snu, že nechce vystoupit, protože nechce, aby ho Wilson nenáviděl. Pro mě, to je nejčistější vyznání House za celých těch pět let. Je jako sedmiletý v tom momentě. Shledávám to dojemným. Jsem rád, že vidíme novou stránku House.
Laurie: Myslím si, že pokud se House s Wilsonem přes toto období dostanou, tak jejich pouto bude ještě silnější než kdy jindy. Jedna věta, která ještě nezazněla, to všechno stručně vyjádří, kde se teď nacházejí. Moc toho neprozradím, ale House charakterizuje jejich přátelství frází a Wilson odpoví: "Stále nevšední." ("Still not boring.")

Což znamená?
Laurie
: Je to poněkud mužská verze: "Máme něco zvláštního. Ať už se stane cokoliv, nikdy se spolu nebudeme nudit." (We have something special. Whatever else may happen, what we have is never dull.)
Leonard: Hugh, nevlhnout ti oči?
Laurie: [posmrkává] Ne. NE! Nikdy.

Jste vy dva přátele i v reálném životě? Například, Roberte, byl jste někdy doma u Hugha?
Leonard
: Ano.
[Trapné ticho.]
Leonard: Jak je jen možné na toto rozvíjet odpověď?
Laurie: Chcete vědět, jak dlouho tam byl?
Leonard: Všechno co si pamatuju jsou voňavé svíčky a Hugha jak přichází v županu.
Laurie: To je lež!
Leonard: Hej, jen jsem se snažil aby to znělo, však víš, (b)romanticky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama