***LOVE → SB → HERE***

Rozhovor s Olíí =D

5. března 2009 v 18:01 | ThirTeeNk@ |  Olivia-další
doktorhouse.net
Olivia Wilde má ve své krátké kariéře už mnoho rolí za sebou, ale je nejznámější jako ta módou posedlá lesbička, která ulovila srdce Marissy v seriálu The O.C., a také pro ztvárnění tvrdohlavé nové členky týmu Thirteen v seriálu House. Televizní hit dnes odstartuje svoji pátou sezónu a přivítá diváky zpět ve světě nemocnice Princenton-Plainsboro, s pravou rukou misantropického doktora Gregoryho House (Hugh Laurie) Wilsonem (Robert Sean Leonard), kteří řeąí problémy ve svém přátelství a Thirteen, která zápasí se svojí vlastní diagnózou Huntingtona. Wilde mluvila s Vulture o nadcházející sezóně, její zapojení do kampaně Obamy a diagnóze Thirteen.
Dočetli jsme se, že jste vy a Kal Penn bojovali za Obamu a byli jste zapleteni i do primárek. Co tomu lidé říkali?

No, co bylo opravdu zajímavé je to, že když jsme přijeli do Iowy na schůzi, tak jsme byli přivítání s otevřenou náručí, jako herci z House - House je očividně v Iowě populární, což byl pro mě trošku šok. Byli jsme uprostřed ničeho, a tihle fanoušci House, jak bych to řekla, nás naprosto obklopili u Wal-Martu. Ale také nás uvítali jako podpůrce Obamy, protože tam bylo hodně nadšení, zejména mezi mladými lidmi. Byli venku s nápisy, v ledové bouři a opravdu pro něj tvrdě pracovali v místě, kde byste to nepředpokládali.

To je fascinující.

Absolutně jsem se do předvolební kampaně zažrala. Mohla bych to dělat pořád. A Kal to tak dělá. Každou chvilku, kdy nenatáčí House, pracuje na kampani a dělá co může.

Takže k Houseovi. Co nás od Thirteen v letošní sezóně čeká?

Tahle sezóna je zatím pro Thirteen ohromující, a to teprve pracujeme na desáté epizodě. Povětšinou to je o vypořádávání se s její tragickou diagnózou Huntigton, kterou zjistila na konci čtvrté sezóny. Ví, že to je špatné, a že jí to způsobí ztrátu kontroly takovým způsobem, který bychom od ní nečekali. Hrozně ráda pracuje pro House, protože je to ta nejgeniálnější osoba, pro kterou můžete pracovat, ale nechce se chytit do jeho pastí. A tahle tragická nemoc způsobí, že nad tím ztratí kontrolu, a jak se snaží udržet profesní život od osobního, začíná se to všechno bortit. A jak se snaží se z toho vyhrabat a zase to všechno dát dohromady, začne si vytvářet osobní vztahy, kde byste je hledali nejméně. A to je pro televizi dobré.

Thirteen se právě přiznala, že je bisexuálka a vaše postava v The O.C. byla bisexuálka také. Myslíte si, že se to s vámi potáhne?

[smích] Tohle je jen druhý případ, kdy hraju postavu, která je bisexuální, hrála jsem mnoho "normálních" lidí, ale samozřejmě, to je lidem jedno. Ale v obou případech byla bisexualita postavy napsána dříve, než jsem se se scénáristy poznala. Není to žádný Girls Gone Wild fígl. V Houseovi, to je podle mě rozhodně skvělá zápletka. Protože vždycky, když lidé vidí nějakou mladou ženu ve stejné místnosti jako je House, myslí si, že na to vlítnou. A teď, když vytvořili tuto osobu, najednou nevíte... Když je ve stejné místnosti jako Cuddy, budete o nich uvažovat stejně? Svým způsobem mám ráda, nechat lidi hádat. Nikdy nebude moci říci "Okay, zív, nyní vím, kdo s kým. To je tak předvídatelné."

Thirteen a Cuddy!

Jo! Nikdy nevíte. Mám ráda Lisu. To by bylo skvělé.

Jste větší hypochondrik, když teď natáčíte House?

No, je to legrační, protože jsem v prosinci byla v Thajsku a dostala jsem tropickou horečku. Bylo to hrozný, protože nějakou dobu jsem neměla tušení, co to může být. Stále mi hlavou probleskávala myšlenka 'Kdyby tady jen byl se mnou House!'.

Myslíte si, že bude někdo ze show diagnostikován s lupusem?

[smích] To by mě zajímalo. Měli jsme vůbec případ pacienta s lupusem? Mám takový pocit, že ano, ale nemohu si vzpomenout, kdo to byl. Myslím, že tohle je výborný příklad toho, jak lidé díky této show začali mít o této nemoci nějaké povědomí. Vlastně jsem slyšela, že Lupus Foundation miluje ten fakt, že House stvořil tak populární hlášku "Is it lupus? It's never lupus!" Hodně lidí do té doby o této nemoci ani neslyšeli. Je to výborný přínos.

Zajisté. A otázkou dne je: Opravdu Wilson opouští Princenton Plainsboro?

Myslím, že je to výborný risk, který jsme udělali, že jsme vzali základní pilíř show a otřásli jsme s ním až se vlastně zhroutil. Není to napořád, tohle tragické odloučení House a Wilsona, ale není to něco co se jen tak samo spraví. Bude to dlouho trvat a taky bude mnoho neúspěąných pokusů o rychlé spravení. Takže si myslím, že to co udělá diváky ą»astné, bude jaksi možnost vidět mnohem více Roberta Seana Leonarda, který je fantastický, evidentně. Není pryč napořád, což jsem už řekla. Ale nejprve, scénáristi ty dva oddělili. Nechali rozpadnout ten románek. Nazývají to brománek, jak jsem slyšela, což je dost legrační.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivusik tvoje SBenko Ivusik tvoje SBenko | Web | 6. března 2009 v 9:21 | Reagovat

Jj kludne len sa pls zapoj do kontroli

2 Nutty´es Nutty´es | Web | 6. března 2009 v 9:21 | Reagovat

jo ja na to taky nikdy nemohla prijit xD a na to prvni prisla kamoska takze je vrah xD bo co xD

3 Nutty´es Nutty´es | Web | 6. března 2009 v 9:21 | Reagovat

ne tak na to druhy prisla je vrah xD

4 Nutty´es Nutty´es | Web | 6. března 2009 v 9:59 | Reagovat

mnoo xD jasne ze cii x))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama